Seksualność mężczyzn w okresie andropauzy

- obniżenie libido 91%
- spadek energii 89%
- problemy z erekcją 79 %
- poobiednia senność 77%
- pogorszenie pamięci 77%
- utrata owłosienia łonowego 70 %
- smutek 68%
- zmniejszenie wytrzymałości 66%
- kłopoty w pracy 51%


problemy z erekcją poznań

Hypogoadyzm związany jest z takimi objawami jak: spadek libido, zmęczenie, problemy z erekcją, brak energii, apatia, brak popędu seksualnego, nastrój depresyjny, zaburzenia snu, irytacja ,nocne poty, utrata masy kostnej i mięśniowej. Wymienione objawy stanowią wstęp do udania się do lekarza celem poszukiwania rozwiązania i odpowiedniego leczenia. Mężczyźni często odwlekają podjęcie leczenia ponieważ uważają że nie jest to problem; mają poczucie, że jest to część życia; zakładają, że jest to związane z wiekiem; uważają, że z czasem to minie; myślą, że tego nie można leczyć; nie wiedzą co to dokładnie jest; myślą, że jest to problem medyczny lub po prostu są zbyt zajęci. Tylko 16% mężczyzn podejrzewa, że może cierpieć na hypogonadyzm ponieważ: partner to podejrzewa, czytali o tym w gazecie, w internecie, słyszeli o tym w telewizji, rozmawiali z przyjaciółmi i rodziną.

Wyniki wskazują, że niski poziom testosteronu jest "nierozpoznawalny", a zakłopotanie oraz błędne postrzeganie objawów powoduje, że leczenie zaburzeń seksualnych u mężczyzn jest trudne do zdiagnozowania i późniejszego leczenia.
Objawy takie jak: problemy z erekcją, spadek libido oraz inne objawy mogą być punktem wyjścia do szukania pomocy.

Ryzyko hypogonadyzmu wzrasta wraz z otyłością brzuszną - suplementacja testosteronu powoduje spadek akumulacji tłuszczu brzusznego i tym samym otyłości brzusznej, powoduje też wzrost siły mięśniowej, większą zdolność do ćwiczeń fizycznych. Przeprowadzono badania dotyczące suplementacji testosteronu na masę ciała, BMI, matabolizm, zawartość poszczególnych składników w ciele (body composition). Wyniki wskazują, że testosteron nie miał większego wpływu na body composition, nie był tez związany z redukcją masy ciała BMI. Natomiast miał bezpośredni wpływ na redukcje masy tłuszczowej, redukcję insulinooporności, spadku poziomu glukozy na czczo ponieważ bezpośredni wpływ na masę mięśniową związany jest z lepszym metabolizmem glukozy.

Gabinet psychiatryczny Poznań

Gabinet Psychiatryczny Poznań

dr Małgorzata Normantowicz-Zakrzewska
e-mail: malgosia.zakrzewska@icloud.com

Rejestracja:
tel: 61 852 81 08  |   tel: 787 316 431

Nie bój się psychiatry Specjalistyczna Poradnia Lekarska ARS MEDIC Eksperci przez doświadczenie Fundacja CISZUM Fundacja Tak Po Prostu
Script logo